Habár írószerből hatalmas a választék, maradtak még néhányan, akik a töltőtollra esküsznek. Ők úgy vallják, hogy bár kicsit macerás és az igazán szép írás gyakorlatot igényel, a töltőtollal való írás az egyik legegyénibb és legszemélyesebb írásforma. Én még emlékszem az általános iskolából, amikor a tanítónéni megengedte valakinek, hogy ceruzáról töltőtollra váltson, az felért egy kitüntetéssel. Eszünkbe sem volt kölcsönkérni más töltőtollát, hiszen tudtuk, hogy a toll hegye a használójának egyéni szokásai szerint formálódik és ha mások veszik kézbe, egészen másképpen fog.
Mások szerint a levelekre való várakozás izgalma, a levél felbontásának élménye és a levelek korrajz és emlék jellege teljesen felszámolódik a mai kor "chat"-es, SMS-es, "smile"-s üzengetései közepette.
Nos, aki hasonlóképpen gondolkozik, aki szívesen nosztalgiázik és aki előnyben részesíti az egyedit és a személyest, annak tudok ajánlani egy igazi csemegét, természetesen üvegből! A speciális összetételű üvegből, egyedileg készített tollaknak a hegye is üveg, amely - hagyományos módon - a tintába mártva használható. A tollszár átlátszó belsejében spirálszerű díszítés fut végig. A szép üvegtoll mellett, a natúr fa díszdobozban, egy tintatartó is ékeskedik, amely természetesen szintén üveg.
|
A doboz belsejében a "Littera scripta manet" ("Az írott betű megmarad") latin nyelvű felirat látható. A cseh üveges kézműipar egyedi terméke különleges és maradandó ajándék. A fadoboz elejébe egy plexi lapocskát lehet becsúsztatni, amely védi a doboz tartalmát a szállítás során, illetve tárolása és használata során a porosodástól. A tintatartót és a tollat egy külön faszerkezet tartja, amely kihúzható a dobozból és önmagában is kitehető egy íróasztalra. Annak érdekében, hogy a tintásüveg még véletlenül se borulhasson fel, mágnesek rögzítik a fa tartóban.