Ilyenkor mindig igyekszünk a „napi átlagnál” jobban kinézni, gondosabban választunk ruhát, hosszasabban pepecselünk a tükör előtt. A randevú célja – kevés kivétellel – a pozitív benyomások keltése a másik a félben. A hangulat – kevés kivétellel – nyitottságról és nem elzárkózásról, az elfogadásról és nem elutasításról, szívmelengető érzésekről és nem didergésről szól.
Válasszuk az ékszert – ahogyan az öltözékünket is – ehhez a hangulathoz. LEGYEN a kiválasztott ékszer színe meleg és természetes tónusú, vagyis piros, vörös, bordó, rubin, barna, drapp, sárga, narancs, okker, borostyán, topáz, fukszia, korall, karneol, réz, bronz és így tovább.
Az ékszerben a meleg színek mellett lehetnek hideg tónusok is, pl. egy narancs vagy okker színű ékszer olívzölddel kombinálva, a piros gyöngyök mellett a türkizkékek, a sárgák mellett kiwi zöld … DE! NE legyen az egész ékszer hideg színű gyöngyökből.
A hideg színű gyöngyök alkotta ékszerekről később még esik szó a sorozatban. A kékek, zöldek, lilák erényeit egy elkövetkezendő BIZSU SULI „lecke” tárgyalja majd.
És végül néhány szó a feketéről. Hacsak nem kapcsolódik a kedvessel való találkozás egy színházi előadáshoz, vagy más elegáns helyen való megjelenéshez, ahová alkalmi jellegű ruhába bújsz, KERÜLD a feketét is!
Persze vannak stílusok – pl. a „gothic” – amelyek követőinek öltözködésében a fekete „kötelező”, bár mostanában már érezhetők a „felhígulás” és a keveredés jelei is. Amennyiben kedvesünk „stílustárs” is egyben, akkor semmi gond, de ha nem, akkor próbáljunk lazítani az irányzaton valamicskét.
Erre az ékszerválaszték terén a sötétrubin - a feketéhez hasonlóan - fazettázott gyöngyökből készült ékszerek nyújtanak jó lehetőséget, tökéletesen harmonizálva a fekete ruhadarabokkal.
A fent leírtak nem vonatkoznak az UTOLSÓ randevúra! Amennyiben erre készülsz, bármilyen ékszert viselhetsz! :) Bocs!